utorok 1. júla 2014

Welcome Summer 2014!LETO, PRÁZDNINY!

Po nekončiacich dňoch skúšania, odpovedania a biflenia nastalo konečne to, po čom väčšina z nás dlho túžila. Dvojmesačný pokoj od školy a všetkého čo s ňou súvisí. Po tom ako sme dostali vysvedčenia (ktoré sa nám podarilo poriadne poopravovať) do rúk si dovolím tvrdiť, že kameň zo srdca nepadol určite iba nám. 

Prečo milujeme leto? 

Hlavným dôvodom je voľnosť od školy a dlhý spánok.
Počasie je kúzelné, slniečko prehrieva celú zem, všetko okolo nás je krásne zakvitnuté a voňavé. Nálada je veselá a nič nie je lepšie ako vybehnúť s partiou kamarátov na nejaké jazerá alebo na kúpaliská.
Nehovoriac o dovolenkách, zážitkoch a nových ľuďoch. Celá atmosféra leta je fascinujúca a upokojujúca. 
Ako správne Knižné Maniačky sme sa rozhodli splniť maličkú (knižnú) výzvu.


Smiley:

- za leto prečítať 15 kníh (čo by nemalo byť také ťažké)
- pozbierať 15 záložiek
- kúpiť si aspoň jednu knižnú sériu
- kúpiť si novú knižnicu, pretože do tej čo mám teraz už nenapchám ani list papiera
- chcem ochutnať čo najviac miešaných drinkov
- poriadne sa opáliť na slniečku

Pre tých, čo nevedia po akej knihe v lete siahnúť, odporúčam: 

Gayle Formanová: Iba jeden deň (Recenzia)

Pre čítanie na tráve na deke alebo v hojdačke ako stvorená. Kniha je plná cestovania, stretávania nových ľudí a v neposlednom rade aj o nájdení samej seba.Samantha Youngová: Dublin street (Recenzia)

Pre romantické duše ako stvorená. Okrem romantiky je plná humoru a Bradena :P
RoBerta_D*:

- keďže so minulé leto prečítala cez prázdniny 20 kníh, teraz by som chcela aby to bolo radšej o niečo menej, takže aspoň tých 15
- samozrejme škola nám nikdy nedá pokoj a preto si chcem toto leto prečítať 2 povinné čítania, aby som mala potom cez školu od toho pokoj
- obohatiť moju zbierku kníh o pár kúskov, keďže mám novu knihovníčku a miesta habadej

Tak toto sú naše plány a výzvy. Dali ste si aj Vy nejaké tie výzvy? A aké knižky chcete prečítať cez leto? :) Aké bolo Vaše vysvedčenie? 13 komentárov:

 1. Vysvědčení nebylo nejhorší a možná bych s ním mohla být spokojená. Ještě se rozhoduju. :D
  Já jsem si dala výzvy ohledně jídelníčku, postavy a právě jsem si řekla, že číst tolik nebudu, protože to bych byla pořád zalezlá doma a jenom četla. :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ohľadom postavy som si skúsila dať výzvu, no neviem ako to dopadne, asi sa to moc nepodarí :D

   Odstrániť
 2. Vysvedčenie bolo vlastne fajn! :D
  Moja letná výzva pozostáva približne z toho, že konečne prečítam knihy, ktoré mám doma už dosť dlho a pri troche šťastia podoplňujem pár sérií, prípadne kúpim nejakú novú :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Môj hlavný plán je prečítať minimálne recenzáky a pár anglických kníh. Ak sa mi k tomu pritrafí aj dačo navyše, budem iba rada. Som veľmi zvedavá na Zber kostí, na TMI 5 a na Snow like ashes, čo je vraj na štýl Throne of Glass, takže sa teším :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zber kostí vyzerá vážne dobre, takže dúfam, že ho stihneš prečítať heh. Ja by som asi anglické knižky moc nedala, raz som to skúšala a nejako ma to nebavilo :))

   Odstrániť
  2. Nebavilo? veď je to taká istá kniha ako slovenská :D len zo začiatku je to dosť náročné, lebo veľa slov som nepoznala a musela som furt kukať do slovníka na počítači, ale potom, keď som sa už do toho dostala, to šlo super.

   Odstrániť
  3. Práve preto ma to nebavilo, lebo som neustále musela hľadať slovník a ma to iritovalo, aj keď to bolo asi pred 3 rokmi :)) Možno sa na to ešte odhodlám, teda určite, lebo chcem si pokupovať novely k sériam čo nie sú preložené :)

   Odstrániť
 4. Ja som s vysvedčením mega spokojná a vidím to tak, že budem čítať a čítať a čítať, a hlavne sledovať seriály . :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jo seriály by som brala aj ja, len práve tie ktoré pozerám majú pauzu :) Napríklad Arrow :)

   Odstrániť
 5. Ja chcem toho prečítať, koľko sa dá, lebo v jeseni začínam medicínu a pochybujem, že budem mať na čítanie veľa času. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Noo moje známky na konci semestra nie sú nejako extra dobré, ale nevadí ! :D Ja plánujem popracovať na svojej postave a aj na svojej hlavičke. :) Chystám sa dokončiť kurz financií a prečítať kooopec kníh !

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujeme, že navštevujete náš blog a sme rady za každý jeden komentár, ktorý nám tu zanecháte ;)