nedeľa 24. februára 2019

RECENZIA: Alexa Rileyová - Navždy spolu

Žáner: NA
Vydavateľstvo: Ikar
Séria: For Her
Diel: #3
Počet strán: 240
Väzba: hardback
Originálny názov: Claimed

Anotácia:
Jordan Chen je uzavretý muž, nerád na seba upozorňuje. Dozerá na bezpečnosť v technologickom oddelení spoločnosti Osbourne, má železné zovretie a tvrdú ruku. V práci sa s nikým príliš nekontaktuje, až kým nestretne krásnu Jay. Odvtedy sa mu jeho samotársky život zrazu nezdá taký dokonalý. Potrebuje viac. Potrebuje ju.
Jay Rosová, asistentka Milesa Osbourna, je oddaná svojej práci. V živote nestretla veľa mužov. Svojim nepriateľom sa usmieva do tváre, a tak ľahko získava, čo potrebuje. Ani ona vo firme nepozná veľa ľudí, preto ju poteší, keď jej Jordan nečakane ponúkne priateľstvo. Je polichotená, možno aj trochu vzrušená.
Úspešná spoločnosť ako Osbourne však vždy má mocných nepriateľov a ich obeťou sa stane aj Jay. Jordan si uvedomí, že najviac na svete túži po tom, aby ju bezpečne priviedol späť domov. A rovno aj do svojho mužného náručia!


Navždy spolu je voľné pokračovanie románov Pre ňu všetko a Jedine tvoja. Jedná sa o tretie pokračovanie, ktoré však nie je ovplyvnené predchádzajúcimi dvoma románmi. Spočiatku som mala obavy, keďže som uvedené romány nečítala, no nakoniec som zistila, že na seba zjavne vôbec nenadväzujú.


Navždy spolu sľubuje romantický príbeh, ktoré ja osobne mám veľmi rada a pomerne často ich vyhľadávam. Dá sa pri nich oddýchnuť a trošku upustiť od každodenného stresu. Úvodné strany sa uberali správnym smerom, no potom nastal akýsi zlom a namiesto toho, aby som si oddýchla, som iba krútila hlavou a nervovala sa.


Autorky, ktoré vystupujú pod pseudonymom Alexa Riley, už na začiatku predstavujú hlavné postavy a dávajú im určité vlastnosti, ktoré tvoria ich osobnosť. Preto sa mi v priebehu čítania nepáčilo, keď si autorky začali ich charaktery z ničoho nič meniť a prispôsobovať pre dej až radikálnym spôsobom. 
   Jordan je nesmelý čudák, v niektorých prípadoch mi skôr pripomínal stalkera, keďže sledoval Jay na každom kroku, vedel jej denné plány a prispôsoboval si ich tak, aby sa s ňou niekde akože náhodou stretol. Na druhú stranu som bola ale rada, že konečne je tu mužská postava, ktorá nie je prehnane sebavedomá a ktorá si nemyslí, že jej patrí celý svet. 
Problém však nastáva celkom rýchlo. Po niekoľkých kapitolách Jordan mení totálne svoju osobnosť. Akoby nikdy nebol hanblivý, zrazu si pýta všetko čo chce, vystupuje sebavedomo a vlastne koná aj premýšľa presne opačne ako v úvode. Stáva sa z neho bežná mužská postava v žánri. 
Jay si ako hlavná postava narozdiel od Jordana drží istý charakter. Nemení ho v závislosti od deja, ale je jednoducho sama sebou. Taktiež má svoje chyby, nie všetky jej myšlienkové pochody dávajú zmysel, ale to sa ešte dalo prekonať. 

Výstavbu deja tvoria striedajúce sa pohľady hlavných postáv, čo mám na knihách rada. Aspoň viem, ako ktoré situácie postavy vnímajú. Zároveň si viem vytvoriť komplexnejší názor na postavy ale i dej samotný. Navždy spolu je vlastne taký klasický romantický príbeh, kde v určitom momente dôjde aj k osviežujúcemu zvratu. Tento zvrat príbeh síce osviežil, no zároveň nebol prevratný, ba pôsobil až nútene či nedôveryhodne. Jeho celkové riešenie bolo taktiež pritiahnuté za uši. 

Nemôžem tvrdiť, že by sa jednalo o katastrofu. Príbeh nebol zlý, no mal nedostatky, ktoré mi vadili a znepríjemňovali čítanie. Jednoducho som autorkám nedokázala zožrať niektoré aspekty - vnútené napätie, nútené sympatie s postavami, ohýbanie charakterov a podobne. V jednu chvíľu som to čítala s nadšením a potom som si už len priala, aby to skončilo. 
Dlho som nedala tak nízke hodnotenie, no Navždy spolu sa pre mňa stalo trošku väčším sklamaním ako som čakala.


HODNOTENIE: 2/5
Smiley

2 komentáre:

  1. Podľa mňa to bolo tiež skôr priemerné čítanie, čo je škoda, keďže autorky majú rozhodne na viac :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. No to áno, dalo sa to zvládnuť lepšie...toto malo pre mňa veľa nelogickosti :)

      Odstrániť

Ďakujeme, že navštevujete náš blog a sme rady za každý jeden komentár, ktorý nám tu zanecháte ;)